włoska restauracja Kraków centrum

Świetna włoska kuchnia
Chcesz smacznie zjeść? Wśród licznych opcji, jakie daje europejska sztuka kulinarna powinno się zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że włoska kuchnia to kalejdoskop smaków, połączeń i duża dawka składników odżywczych.

Charakterystyczne włoskie smaki

Standardowemu Polakowi włoska kuchnia, łączy się przede wszystkim z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska sztuka kulinarna to również takie przysmaki jak dojrzałe sery czy oliwki.

Podstawowe posiłki włoskie

Pasty to podstawa kuchni włoskiej. We Włoszech gotuje się makarony w kilkudziesięciu rodzajach. Praktycznie niełatwo wyobrazić sobie składniki których nie da się dodać do tej potrawy. restauracja włoska Kraków Ryby, szeroki wybór mięs, np. wieprzowe czy dziczyzna oraz rożnorodne przyprawy, powodują, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Następnym klasycznym daniem jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch lecz z Grecji. Znana jest jednakże jako włoska potrawa. Dobrze przyrządzona pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz mała ilość składników. Najprostsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i mozarellą. Krucha pizza to rozkosz podniebienia, ale niestety ogromna ilość kalorii. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie dania to coś więcej niż tylko pizza i pasta. To również lasagne, focaccia, piada oraz szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panettone. Odwiedzając restaurację włoską nie warto zapominać o winie czy o pełnych aromatu serach- ricotty, mascarpone oraz grana padano.
Zobacz film